جزئیات خبر


به همت شرکت کشت و صنعت اسفراین؛

خط فرآوری و اسانس‌گیری از گیاهان دارویی راه‌اندازی می‌شود

خط فرآوری و اسانس‌گیری از گیاهان دارویی راه‌اندازی می‌شود
1396/8/3

مدیرعامل شرکت کشت و صنعت اسفراین از راه اندازی خط فرآوری و اسانس‌گیری گیاهان دارویی توسط این شرکت در سال آینده خبر داد.
دکتر حمید برکی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: در تلاش هستیم با پیگیری‌های لازم و مساعدت‌هایی که از سوی سازمان‌های مربوطه صورت می‌گیرد، فاز نخست خط فرآوری و اسانس‌گیری انواع گیاهان داروئی، تا پایان بهار سال آینده افتتاح شود.
وی با بیان این که در حال حاضر بهترین روش کسب درآمد از تولیدات کشاورزی، ایجاد ارزش افزوده می باشد، افزود: خوشبختانه در شرکت کشت و صنعت اسفراین، قابلیت تولید بسیاری از مواد اولیه گیاهی و همچنین راه‌اندازی خطوط متعدد فراوری وجود دارد.
برکی ادامه داد: با توجه به افزایش تقاضا از سوی صنایع مختلف دارویی و آرایشی بهداشتی برای انواع اسانس های گیاهی و قیمت مناسب آن‌ها ، شرکت کشت و صنعت اسفراین در نظر دارد با راه‌اندازی خطوط مذکور، علاوه بر ایجاد اشتغال، زمینه را برای جلوگیری از خام فروشی محصولات ارزشمند دارویی فراهم کند که یقینا ارز آوری بیشتری را نیز به دنبال خواهد داشت.
وی با اشاره به برنامه این شرکت برای کشت گیاهان دارویی، گفت: با توجه به اینکه شرکت کشت و صنعت اسفراین در نظر دارد با احداث باغات گل محمدی و سایر گیاهان دارویی که زمینه کشت و پرورش آن‌ها در مجموعه فراهم است، مواد اولیه مورد نیاز برای خط تولید اسانس را فراهم کند، لذا در فاز نخست، راه‌اندازی کارگاه تولید اسانس گل محمدی در دستور کار قرار گرفته است.
مدیرعامل شرکت کشت و صنعت اسفراین ادامه داد: در این راستا، به منظور دستیابی به مواد اولیه مورد نیاز، ابتدا از محصولات تولید شده در شرکت استفاده خواهد شد و در مرحله بعد با توجه به اقتصادی بودن اسانس‌گیری از گیاهانی که کشت و پرورش آن در مجموعه فراهم نباشد نسبت به خریداری و یا جمع آوری از مراتع برابر ضوابط اقدام خواهد شد.
 297-96

نظر شما