جزئیات خبر


در راستای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی؛

کشت کلزا در شرکت کشت و صنعت اسفراین اجرا شد.

 کشت کلزا در شرکت کشت و صنعت اسفراین اجرا شد.
1396/8/21

مدیرعامل شرکت کشت و صنعت اسفراین از کشت پاییزه کلزا توسط این شرکت خبر داد.
دکتر حمید برکی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: طی سال زراعی 97-96، مساحت 22 هکتار به کشت کلزا اختصاص داده شده است.
وی ادامه داد: در سال جاری برنامه ریزی شد تا کشت کلزا به موقع انجام شود و در حال حاضر از بهره بسیار خوبی برخوردار می باشد.
برکی درباره رویکرد این شرکت از کشت کلزا گفت: با توجه به نیاز کشور به این محصول، کاهش وابستگی به واردات در راستای تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و... کشت این محصول در دستور کار شرکت قرار گرفته شده است.
وی با اشاره به برنامه‌های این شرکت برای افزایش راندمان تولید کلزا گفت: کشت این محصول به موقع و اواخر شهریور ماه سال جاری انجام شده و به منظور ایجاد مقاومت کافی در برابر سرما زمستان تا کنون ، 3 مرحله آبیاری شده است .
مدیرعامل شرکت کشت و صنعت اسفراین گفت: تلاش خواهد شد تا با رعایت اصول به زراعی و نحوه استفاده از کودهای ریز مغذی و مبارزات به موقع با آفات و بیماری ها شاهد تولید مطلوبی در سال جاری باشیم.
برکی در پایان افزود : با اعمال سیاست های حمایتی دولت به ویژه تعدیل نرخ محصول کلزا ، کشاورزان انگیزه بیشتری در تولید این محصول نشان خواهند داد.
325-96

نظر شما