جزئیات خبر


پیش‌بینی برداشت 1500 تن چغندر از مزارع شرکت کشت و صنعت اسفراین

پیش‌بینی برداشت 1500 تن چغندر از مزارع شرکت کشت و صنعت اسفراین
1396/8/24

مدیرعامل شرکت کشت و صنعت اسفراین گفت: پیش‌بینی می‌شود طی سال جاری هزار و 500 تن چغندر قند از مزارع این شرکت برداشت شود.
دکتر حمید برکی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: سطح زیر کشت چغندرقند شرکت در سال زراعی 96-95، حدود 40 هکتار می باشد.
وی ادامه داد: در کشت این محصول، از بذور منوژرم مانند پرشیا، بریجیتا استفاده شده است که دارای عملکرد مطلوب ، مقاومت به شوری، عیار بالا و... می‌باشد.
برکی درباره روش آبیاری این مزارع گفت: اراضی اختصاص یافته به کشت چغندر قند عمدتاً به صورت نشتی آبیاری می‌شوند و در سال جاری در سطح 2 هکتار نیز آبیاری آزمایشی با استفاده از نوارهای تیپ در دست اقدام می باشد.
برکی ادامه داد: با توجه به شور بودن منابع آب و خاک شرکت و ضرورت اصلاح الگوی کشت تلاش می شود از گیاهان نسبتاً مقاوم به شوری نظیر چغندرقند با رعایت اصول به زراعی و به نژادی استفاده شود.
وی محدود بودن منابع آب و خاک را یکی از مشکلات این شرکت در حوزه تولید این محصول عنوان کرد.
برکی درباره گستره فروش چغندر تولیدی شرکت گفت: این محصول پس از برداشت برابر قرارداد به کارخانه‌ قند شیروان ارسال می‌شود. متأسفانه به دلیل صف های طولانی ، تحویل چغندر قند به کارخانه به کندی انجام می شود.
مدیرعامل شرکت کشت و صنعت اسفراین با اشاره به اقدامات صورت گرفته به منظور افزایش راندمان تولید چغندر قند گفت: در سال جاری کشت آزمایشی پاییزه (زیر پلاستیک) در سطح محدود مورد اقدام قرار گرفته است.
337-96

نظر شما