جزئیات خبر


اولین اقدام برای تولید محصولات گلخانه‌ای در شرکت کشت ‌و صنعت اسفراین کلید خورد

اولین اقدام برای تولید محصولات گلخانه‌ای در شرکت کشت ‌و صنعت اسفراین کلید خورد
1396/10/26

مدیرعامل شرکت کشت و صنعت اسفراین گفت: اولین اقدام برای تولید محصولات گلخانه‌ای در این شرکت کلید خورد.
دکتر حمید برکی در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان اقتصادی رضوی بیان کرد: شرکت کشت و صنعت اسفراین در اولین گام به منظور تولید محصولات گلخانه‌ای، اقدام به ساخت یک واحد هزار متری برای تولید آلوئه‌ورا کرده است.
وی ادامه داد: با توجه به افزایش روز افزون واحدهای صنایع غذایی، دارویی و آرایشی بهداشتی و باتوجه به محدودیت کمی و کیفی منابع آب و خاک در اختیار شرکت، تولید آلوئه ورا می تواند به عنوان یکی از محصولات الگوی کشت جدید شرکت مدنظر قرار گیرد.
برکی؛ تولیدات گلخانه‌ای را یکی از راه‌های اصلی برون‌رفت از وضعیت کنونی حاکم بر کشاورزی کشور که کاهش کیفیت و کمیت منابع آبی می باشد عنوان کرد.
وی با بیان این که پیش‌بینی می‌شود سالانه حدود ۷۰ تُن برگ آلوئه‌ورا در این واحد گلخانه‌ای تولید شود، افزود: این محصول به بازارهای داخلی و خارجی به صورت خام و یا فرآوری شده عرضه خواهد شد.
مدیرعامل شرکت کشت و صنعت اسفراین ادامه داد: پاجوش آلوئه‌ورا محصول دیگری است که در کنار برگ آلوئه‌ورا از گیاه مادری تولید می‌شود و به فروش می‌رسد.
برکی اضافه کرد: امید می‌رود با برنامه‌های مدون افزایش تولیدات گلخانه‌ای در شرکت کشت و صنعت اسفراین، بتوان با مشکل کمبود منابع آب و شوری آب و خاک، که بزرگترین چالش پیش رو برای این شرکت به شمار می‌رود، کنار آمد.
وی اشاره کرد احداث گلخانه های 1000 متری مذکور در مقیاس پایلوت می باشد و در صورت اخذ نتایج اقتصادی پیش بینی شده به تدریج در سال های آینده توسعه خواهد یافت.
 410-96

نظر شما